Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Informacje - Covid

UWAGA!!!

W związku z dużą liczbą zachorowań dzieci i pracowników na Covid -19 oraz za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi od dnia 27.01.2022r. do dnia 4.02.2022r zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w Przedszkolu Miejskim nr 220 w Łodzi. Zajęcia dla dzieci będą odbywały się zdalnie.

 

PILNE!!!

Drodzy Rodzice

Proszę o zapoznanie się z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej dotyczącym funkcjonowania przedszkola w okresie od 29.03.21 r. do 09.04.2021 r. Rozporządzenie to dotyczy rozszerzenia grupy Rodziców uprawnionych do korzystania z instytucjonalnej opieki nad dziećmi.  

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000056101.pdf

Dodatkowe informacje dla rodziców  przesyłane będą na maila  poszczególnych grup.


 

Informujemy, iż w związku z wprowadzonymi obostrzeniami (dotyczącymi Covid-19), ogłoszonymi przez Rząd, nasze przedszkole w dniach 29.03.-9.04.2021r. będzie zamknięte.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa

Zajęcia dla dzieci będą odbywały się zdalnie.

Rodzice pozostający z dziećmi w domu mają prawo do zasiłku opiekuńczego

W tym czasie do przedszkola będą mogły uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci rodziców pracujących w służbach medycznych i mundurowych .

Uprzywilejowanych Rodziców, chcących przyprowadzić dzieci do naszej placówki, prosimy o jak najszybsze (dzisiaj do godziny 15.00) zgłoszenie tego faktu do nauczycielek poszczególnych grup (mailem lub telefonicznie). Taka informacja jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniej opieki dla dzieci i zaplanowania całodniowego wyżywienia.

W zgłoszeniu prosimy zamieścić imię i nazwisko dziecka oraz godziny pobytu w placówce.

W dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola prosimy o przedłożenie oświadczenia o pracy w w/w służbach.

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor PM 220

Beta Pawlicka

 
Aktualna informacja o zawieszeniu zajęć

 OD 8.12.2020R.  W GRUPACH 1,2,4,5,6,7 ROZPOCZNIE SIĘ NAUKA W TRYBIE STACJONARNYM. MAMY NADZIEJĘ, ŻE NIE BĘDZIE JUŻ ŻADNYCH PRZESZKÓD.

 
Drodzy Rodzice!

W związku z kolejnymi przypadkami zarażenia Covid-19 w naszym przedszkolu (obecnie już 3 grupy są na kwarantannie oraz wielu pracowników, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi ) od 2 grudnia 2020r. zostają zawieszone zajęcia w naszej placówce. Prawdopodobnie zawieszone one będą do końca tygodnia, tj. do 6.12.2020r. informacje o terminie zakończenia zawieszenia zajęć natychmiast podana będzie na stronie przedszkola oraz wysłane na Państwa adresy mailowe. Prosimy o zapewnienie opieki swoim dzieciom.

 

UWAGA

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 oraz przechodzeniem kolejnych  pracowników na kwarantannę Przedszkole Miejskie 220 dalej zawiesza działalność w dniach 2-06.11.2020. Placówka uzyskała pozytywną opinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz została przekazana informacja do Dyrektora Wydziału Edukacji w Łodzi. Tak jak w poprzednim tygodniu w tym czasie będą odbywać się  zajęcia zdalne poprzez nauczycieli pracujących w poszczególnych grupach.

 
Drodzy Rodzice

 

W związku z potwierdzonymi 2 przypadkami zachorowań na Covid- 19,dużą absencją pracowników- z powodu kwarantanny, dozoru sanitarnego i zwolnień lekarskich nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwa dzieciom ciągłości nauczania i opieki. Zgodnie z § 1 ust.2a Rozporządzenia MEN z 12 sierpnia 2020r Dz.U 2020 poz.1386, pozytywną opinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz za zgodą Dyrektora Wydziału Edukacji w Łodzi (DEP-Ed-VII.44.24.285.2020) W DNIACH 26-30.10.2020 ZOSTAJĄ ZAWIESZONE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM 220 w ŁODZI.

Prosimy o wyrozumiałość i zapewnienie opieki dzieciom na ten czas. Każdą potwierdzoną informację przekazywać będziemy za pośrednictwem nauczycielek oraz zamieszczać na stronie internetowej  przedszkola. W tym czasie prowadzone będzie nauczanie zdalne.

Życzymy zdrowia i spokoju.

Dyrekcja Przedszkola

Poniżej znajduje się  link do ZUS, w którym zawarte są informacje dotyczące pozyskiwania danych o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych.

 

Informujemy, iż od 1 września 2020r. przedszkole będzie funkcjonowało  w warunkach reżimu sanitarnego-zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa opracowanymi  na podstawie Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3-IV aktualizacja w celu zapewnienia dzieciom, nauczycielom i pozostałym pracownikom optymalnego bezpieczeństwa.

Listy dzieci przyporządkowanych do poszczególnych grup wywieszone są na szklanych drzwiach przy wejściu głównym do przedszkola. Podane są tam tez godziny pracy oddziałów. Zwracamy się z prośbą o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy grup, do której uczęszczać będzie dziecko. Dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godziny 8.30!

Godziny pracy poszczególnych grup:

I gr. - 7.00 - 16.00

II gr. - 8.00 - 18.00 

III gr. - 8.00 - 15.30 

IV gr. - 7.30 - 16.30 

V gr. - 8.00 - 15.30 

VI gr. - 8.00 - 16.00

VII gr. - 8.00 - 17.00

VIII gr. - 8.00 - 16.00

  

Przyprowadzając dziecko do przedszkola prosimy o wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie i przyniesienie do placówki następujących  dokumentów:                                                              

Dokumenty powyższe należy dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu, nie później jednak niż do 10 września 2020r. W przypadku nie podpisania w terminie Informacji dotyczącej zasad korzystania z usług świadczonych przez Przedszkole Miejskie nr 220 w Łodzi będzie to potraktowane jako rezygnacja z miejsca i spowoduje automatyczne skreślenie z listy przyjętych.

Organizacja -ogólne zasady pracy
Adaptacja- jak pomóc dziecku?

 

List do rodziców od Wiceprezydent Miasta Łodzi
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
10 zasad dla rodziców

 


 
Ważna informacja

 

Informujemy  o możliwości konsultacji z nauczycielami. Konsultacje mogą odbywać się za pomocą maili, którymi przesyłamy Państwu proponowane zadania i aktywności. 

Informacje o odpłatności można otrzymać u nauczycieli w grupach.