Informacja Administratora

3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.

Grupa I

Nauczyciele:

mgr Agnieszka Zdzienicka
mgr Justyna Warzocha

Konsultacje:

• pani Agnieszka  - poniedziałek  w godz.16:00 -17:00
  • pani Justyna - środa 16.00 - 17.00

Omawiamy w lutym:

Temat kompleksowy (1-9.02.2024): Baśnie, bajki, legendy

Rozmowa o tym, czym są bajki. Znajdź morał – wysłuchanie bajek Jeana de La Fontaine’a, wskazywanie morału – zabawa dydaktyczna doskonaląca umiejętność klasyfikowania i uważnego słuchania.

Temat kompleksowy (12-16.02.2024): W dawnych czasach

Mapa myśli, wstęp do metody projektu, prezentacja zdjęć skamielin, śladów i szkieletów dinozaurów. „Geometryczny dinozaur“ – praca plastyczna wykorzystująca tangram.

Temat kompleksowy (19-23.02.2024): Europa

„Europa“ – zaprezentowanie mapy Europy, wyjaśnienie że świat jest podzielony na kontynenty. Zaprezentowanie i omówienie symboli Unii Europejskiej (flaga, hymn). Podróż do Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech, Niemiec.

Temat kompleksowy (26-29.02.2024): Wynalazki

„Odkrycia i wynalazki – co to takiego?“ – odnajdywanie ukrytych zdjęć, analiza sylabowa nazw odkryć i wynalazków, przyporządkowanie jej liczby klocków, wyodrębnianie pierwszej i ostatniej głoski. „Wynalazki“ – swobodne wypowiedzi dzieci o tym, co to jest wynalazek.

Omawiamy w styczniu:

1. Nowy Rok

• Noworoczna życzenia –rozmowa z dziećmi na podstawie wiersza T.Chwastek-Latuszkowej. Bajka o Starym i Nowym Roku-słuchanie wiersza L.J.Kerna.
  • Zegary są różne- przeliczanie pełnych godzin na różnych zegarach na obrazkach-zabawy matematyczne -która godzina?. Ekspresja ruchowa – „ Zegary” „Czas pędzi” – nauka piosenki,
  • Omówienie charakterystycznych cech dla poszczególnych miesięcy w oparciu o materiał montessoriański i opowiadanie J.Porazińskiej „Baśń o dwunastu miesiącach”. „ Cztery pory roku „ – układanka- dopasowanie charakterystycznych cech do określonej pory roku.
  • Praca plastyczna – „ Zaprojektuj zegar”. Rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi

2. Sporty zimowe

• Krótka historia olimpijskiej flagi-opowiadanie nauczyciela, zabawa tematyczna- Jaka to dyscyplina?”. „Zimowe dyscypliny sportowe” – zagadki pantomimiczne.
  • „Wyścigi saneczkowe” – słuchanie opowiadania K. Wierzbickiej, rozmowa „Czy łatwo grać fair play?” –„Zjeżdżamy na sankach z górki” – zabawa logopedyczna. Rozwijanie umiejętności przestrzegania ustalonych zasad, regulujących współdziałanie w zabawie.
  • Jazda na lodzie” – improwizacja do muzyki klasycznej, malowanie do muzyki farbami akwarelowymi.  Nabywanie umiejętności posługiwania się pędzlem.
  • „Sporty zimowe” – quiz wiedzy dzieci, przydzielanie punktów liczenie do 10. Kształtowanie umiejętności wykonywania działań matematycznych-dodawania.
  • Praca z tablicą multimedialną- ćwiczenia graficzne w pisaniu pisakiem, łączenie elementów, przeliczanie, rozpoznawanie i łączenie liter i cyfr.

3. Moja Babcia i mój Dziadek

• Święto babci i dziadkasłuchanie opowiadania A. Galicy. Uważne słuchanie utworu i udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące jego treści. Dostrzeganie ważnej roli dziadków w życiu dzieci. Budzenie szacunku i przywiązania do członków rodziny.
  • Rozmowy z dziećmi na temat: Jaką rolę w ich życiu pełnią dziadkowie?. Oglądanie zdjęć przy niesionych przez dzieci, przedstawiających babcie i dziadków podczas spotkań i zabaw z wnukami, swobodne wypowiedzi dzieci. Przygotowanie laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka
  • Nauka tekstów przedstawienia Czerwony Kapturek, nauka na pamięć wierszy o babci i dziadku
  • Nauka piosenek o babci i dziadku do przedstawienia
  • Nauka układu tanecznego do przedstawienia
  • Wykonywanie upominków dla bliskich
  • „Droga do babci i dziadka” – gra planszowa z elementami kodowania.
  • Występ w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka –składanie życzeń, wręczanie prezentów.

4. Karnawał

• „Bal karnawałowy” – słuchanie opowiadania K. Wierzbickiej wprowadzającego do tematu tygodnia.
  • „Karnawał w Polsce i na świecie” – prezentacja multimedialna. „Wirujące baloniki” – zabawa ruchowa z chustą animacyjną.
  • Wykonanie maski karnawałowej z użyciem brokatów, klejów, wyciętych wzorów z papieru samoprzylepnego
  • Ćwiczenia matematyczne z zastosowaniem balonów, serpentyn, wstążek na dodawanie i odejmowanie konkretów
  • Karnawał w przedszkolu” – impreza przedszkolna, zabawy integracyjne.

5.01-Przedszkolne kolędowanie pt.: „Świeć Gwiazdeczko” z udziałem zaproszonych Seniorów i Gości z Rady Osiedla.

24.01-Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka