Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa IV

Nauczyciele:

mgr Renata Staniecka  
mgr Karolina Auguścik 

Grupa pracuje w godzinach 8.00 -15.30

Konsultacje:

  • pani Karolina  środa po 15.30
  • pani Renata

 

 

Planujemy w czerwcu:
  • Inni a tacy sami
  1. Dzień Dziecka - kształtowanie poczucia własnej wartości i przynależności do grupy. Wzmacnianie radości ze wspólnej zabawy. Zapoznanie dzieci z ideą Dnia Dziecka oraz prawami dzieci na całym świecie. Rozwijanie umiejętności współpracy, komunikacji i wzajemnego szacunku.
  2. Dzieci z różnych stron świata –poznajemy ich wygląd, kulturę, zwyczaje.
  3.  Każdy jest inny, każdy wyjątkowy – kształtowanie postawy akceptacji wobec różnic między ludźmi (np. wygląd, kultura, zwyczaje).Rozwijanie empatii i umiejętności współpracy w grupie
  4.  Prawa i obowiązki dziecka - Zapoznanie dzieci z podstawowymi prawami i obowiązkami dziecka. Kształtowanie postaw prospołecznych, poczucia sprawiedliwości i  Rozwijanie  umiejętności rozróżniania dobra i zła oraz praw i obowiązków
  5. Co nas łączy, co nas dzieli - rozwijanie kompetencji społecznych i matematycznych, Rozwijanie umiejętności klasyfikowania, porównywania i przeliczania zbiorów. porządkowania i klasyfikować według jednej cechy. Kształtowanie kompetencji społecznych oraz umiejętności współpracy w grupie podczas wykonywania zadań

Nasza Ojczyzna

  1.  Podróż przez Polskę - rozwijanie wiedzy o Polsce – jej regionach, symbolach, krajobrazach; rozwijanie słuchu muzycznego i pamięci słuchowej; usprawnianie koordynacji ruchowej poprzez elementy rytmiczno-taneczne
  2.  Z biegiem Wisły – rozwijanie umiejętności lokalizacji geograficznej na mapie. (wskazywanie na mapie bieg Wisły i miasta: Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk) poznanie charakterystyczne symbole wybranych miast; rozwijanie sprawności manualnej i percepcyjnej poprzez działania plastyczne i ruchowe.
  3. W górach czy nad morzem? – rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów, zjawisk i pojęć w oparciu o cechy wspólne i różnicujące (np. przedmioty i zjawiska związane z górami (np. kozica, narty, szczyt, schronisko, plecak) i z morzem (np. muszla, piasek, łódka, parawan, mewa).
  4. Kodujemy drogę do domu – rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, współpracy w parach / zespołach; kształtowanie orientacji przestrzennej (prawo/lewo, przód/tył); rozwijanie  logicznego myślenia podczas kodowania offline podczas pracy z matą do kodowania
  5. Nie ufaj obcym - kształtowanie właściwych postaw wobec nieznajomych osób; uświadamianie zagrożeń wynikających z kontaktu z obcymi; rozwijanie umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i reagowania w sposób odpowiedzialny; rozwijanie myślenia przyczynowo -skutkowego i logicznego.

Lato czeka

  1. Lato, lato – poznajemy cechy lata i bawimy się z matematyką - rozwijanie wiedzy o porach roku, szczególnie o lecie.; rozwijanie kompetencji matematycznych; rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej i pamięci.
  2. Kodowanie na dywanie – lato – praca z Genibotem rozwijanie logicznego myślenia i zdolności matematycznych; kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji; doskonalenie umiejętności współdziałania w parach/w zespołach; kształtowanie umiejętności społecznych i kompetencji miękkich; odczuwanie radości i zadowolenia z pokonywania trudności
  3. Pożegnanie starszaków -  kształtowanie umiejętności wyrażania emocji; rozwijanie umiejętności recytatorskich i muzycznych podczas prezentacji przygotowanych wierszy  i piosenek; wzmacnianie poczucia własnej wartości u dzieci; rozwijanie umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron i zalet
  4. Przyjaciele – zabawy z muzyką -  nauka piosenki ,,Mam przyjaciela” - Umuzykalnienie dzieci poprzez śpiew, taniec i grę na instrumentach perkusyjnych. Rozwijanie percepcji słuchowej i koordynacji ruchowej
  5. Wakacyjne plany – swobodne wypowiedzi dzieci -  rozwijanie umiejętności swobodnego wypowiadania się pełnymi zdaniami na zadany temat oraz uważnego słuchania innych oraz czekania na swoją kolej; zwrócenie uwagi o konieczność dbania o środowisko podczas wakacyjnego wypoczynku; praca plastyczna  malowanie farbami plakatowymi na dużym formacie – wdrażanie do estetycznego wykonywania pracy.

 

Planujemy w czerwcu : 
  • 02.06 (wtorek) - całodniowa wycieczka do Ośrodka rekreacyjnego Brzoza_za przejazdem w miejscowości Przyłęk Duży. W programie warsztaty zielarskie, ognisko z kiełbaskami, zabawy na świeżym powietrzu,  przejażdżki kucykiem. 
  • 12.06 - Piknik  z okazji święta Rodziny  organizowany w naszym przedszkolu
  • 17.06 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci odchodzących do szkoły.
  • 09.06- uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty