Grupa IV
Nauczyciele:
mgr Renata Staniecka
mgr Karolina Auguścik
Grupa pracuje w godzinach 8.00 -15.30
Konsultacje:
- pani Karolina środa po 15.30
- pani Renata
Planujemy w czerwcu:
- Inni a tacy sami
- Dzień Dziecka - kształtowanie poczucia własnej wartości i przynależności do grupy. Wzmacnianie radości ze wspólnej zabawy. Zapoznanie dzieci z ideą Dnia Dziecka oraz prawami dzieci na całym świecie. Rozwijanie umiejętności współpracy, komunikacji i wzajemnego szacunku.
- Dzieci z różnych stron świata –poznajemy ich wygląd, kulturę, zwyczaje.
- Każdy jest inny, każdy wyjątkowy – kształtowanie postawy akceptacji wobec różnic między ludźmi (np. wygląd, kultura, zwyczaje).Rozwijanie empatii i umiejętności współpracy w grupie
- Prawa i obowiązki dziecka - Zapoznanie dzieci z podstawowymi prawami i obowiązkami dziecka. Kształtowanie postaw prospołecznych, poczucia sprawiedliwości i Rozwijanie umiejętności rozróżniania dobra i zła oraz praw i obowiązków
- Co nas łączy, co nas dzieli - rozwijanie kompetencji społecznych i matematycznych, Rozwijanie umiejętności klasyfikowania, porównywania i przeliczania zbiorów. porządkowania i klasyfikować według jednej cechy. Kształtowanie kompetencji społecznych oraz umiejętności współpracy w grupie podczas wykonywania zadań
Nasza Ojczyzna
- Podróż przez Polskę - rozwijanie wiedzy o Polsce – jej regionach, symbolach, krajobrazach; rozwijanie słuchu muzycznego i pamięci słuchowej; usprawnianie koordynacji ruchowej poprzez elementy rytmiczno-taneczne
- Z biegiem Wisły – rozwijanie umiejętności lokalizacji geograficznej na mapie. (wskazywanie na mapie bieg Wisły i miasta: Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk) poznanie charakterystyczne symbole wybranych miast; rozwijanie sprawności manualnej i percepcyjnej poprzez działania plastyczne i ruchowe.
- W górach czy nad morzem? – rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów, zjawisk i pojęć w oparciu o cechy wspólne i różnicujące (np. przedmioty i zjawiska związane z górami (np. kozica, narty, szczyt, schronisko, plecak) i z morzem (np. muszla, piasek, łódka, parawan, mewa).
- Kodujemy drogę do domu – rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, współpracy w parach / zespołach; kształtowanie orientacji przestrzennej (prawo/lewo, przód/tył); rozwijanie logicznego myślenia podczas kodowania offline podczas pracy z matą do kodowania
- Nie ufaj obcym - kształtowanie właściwych postaw wobec nieznajomych osób; uświadamianie zagrożeń wynikających z kontaktu z obcymi; rozwijanie umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i reagowania w sposób odpowiedzialny; rozwijanie myślenia przyczynowo -skutkowego i logicznego.
Lato czeka
- Lato, lato – poznajemy cechy lata i bawimy się z matematyką - rozwijanie wiedzy o porach roku, szczególnie o lecie.; rozwijanie kompetencji matematycznych; rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej i pamięci.
- Kodowanie na dywanie – lato – praca z Genibotem rozwijanie logicznego myślenia i zdolności matematycznych; kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji; doskonalenie umiejętności współdziałania w parach/w zespołach; kształtowanie umiejętności społecznych i kompetencji miękkich; odczuwanie radości i zadowolenia z pokonywania trudności
- Pożegnanie starszaków - kształtowanie umiejętności wyrażania emocji; rozwijanie umiejętności recytatorskich i muzycznych podczas prezentacji przygotowanych wierszy i piosenek; wzmacnianie poczucia własnej wartości u dzieci; rozwijanie umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron i zalet
- Przyjaciele – zabawy z muzyką - nauka piosenki ,,Mam przyjaciela” - Umuzykalnienie dzieci poprzez śpiew, taniec i grę na instrumentach perkusyjnych. Rozwijanie percepcji słuchowej i koordynacji ruchowej
- Wakacyjne plany – swobodne wypowiedzi dzieci - rozwijanie umiejętności swobodnego wypowiadania się pełnymi zdaniami na zadany temat oraz uważnego słuchania innych oraz czekania na swoją kolej; zwrócenie uwagi o konieczność dbania o środowisko podczas wakacyjnego wypoczynku; praca plastyczna malowanie farbami plakatowymi na dużym formacie – wdrażanie do estetycznego wykonywania pracy.
Planujemy w czerwcu :
- 02.06 (wtorek) - całodniowa wycieczka do Ośrodka rekreacyjnego Brzoza_za przejazdem w miejscowości Przyłęk Duży. W programie warsztaty zielarskie, ognisko z kiełbaskami, zabawy na świeżym powietrzu, przejażdżki kucykiem.
- 12.06 - Piknik z okazji święta Rodziny organizowany w naszym przedszkolu
- 17.06 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci odchodzących do szkoły.
- 09.06- uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty
