Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa VI

Nauczyciele:

mgr Beata Wolska 
mgr Katarzyna Szulc 
mgr Karolina Auguścik 

Konsultacje:

  • pani Beata - wtorki w godz.16:00 -17:00
  • pani Kasia - poniedziałki 16:00 - 17:00,
  • pani Karolina - środy w godz.16:00 - 17:00

Tematyka omawiana w marcu: 

 

1. Smacznie, zdrowo, kolorowo. Zapoznanie z grupami produktów, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu -  Piramida zdrowia. Poznajemy witaminy zdrowe dla człowieka. Spotkanie z panią dietetyk w celu poznania specyfiki zawodu. 

2. Układ Słoneczny. Poznanie planet Układu Słonecznego w oparciu o demonstrację z wykorzystaniem materiału ogólnorozwojowego. Przeliczanie wszystkich planet, utrwalenie nazw planet i kolejności ich występowania. Utrwalenie nazw figur geometrycznych.

3. Marcowa pogoda. Witamy wiosnę. Wiosna na parapecie – założenie hodowli roślin: rzeżuchy, owsa, kwiatów, cebuli itp.; pielęgnacja oraz obserwacja wzrostu roślin. poznanie ptaków zwiastujących wiosnę: bocian, jaskółka, skowronek w oparciu o karty trójdzielne. Przepis na marcową pogodę. Przygotowanie przepisu na marcową zupę. Liczenie składników wchodzących w skład potrawy: grad, wiatr, deszcz, śnieg, słońce. Obserwowanie zmian zachodzących wiosną w przyrodzie: powracające ptaki, pierwsze wiosenne kwiaty, pąki na drzewach i krzewach itd.

 


Planujemy w marcu: 

01.03 -  Po śniadaniu odbędzie się w naszej grupie warsztat z panem stolarzem, który opowie nam o swojej pracy, narzędziach wykorzystywanych w tej profesji. Powie czym różni się drzewo od drewna, będziemy wbijać gwoździe praz montować stół lub krzesełko drewniane.  Koszt warsztatu 18,00 zł. 

16.03 - Mama Tymka opowie nam o tym jak pracuje ratownik medyczny. Prosimy wszystkie dzieci, aby w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje lalki lub misie, będą one potrzebne do ćwiczeń. 

24.03 -  Teatr PACUŚ przedstawi w naszym przedszkolu dzieciom bajkę  pt. "Droga do niedzieli". (przełożony z 10 marca) z powodu choroby aktora. 

28.03 - W naszej grupie będziemy gościć dietetyka, który w ciekawy sposób opowie o tym zawodzie. Spotkanie odbędzie się w formie warsztatowej. Koszt 14,00 zł. od dziecka.

30.03 - W  naszym przedszkolu odbędzie się warsztat o wodzie, który przeprowadzą specjaliści z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła".  Koszt warsztatu 13 zł.