Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa II

Nauczyciele:

mgr Ewa Majak
mgr Irmina Angełowa-Rosowska 
mgr Karolina Auguścik 

Konsultacje: 

  • pani Ewa - środy w godz.16:00 - 17:00
  • pani Irmina - poniedziałki w godz.16:00 - 17:00
  • pani Karolina - środy w godz.16:00 - 17:00

 

Planujemy w marcu 2023r.

Nasze mamy pracują –wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną poprzez uczestnictwo w pracy zawodowej rodziców- poznawanie zawodów kobiet. Budzenie szacunku dla pracy kobiet w różnych zawodach.                                               

Wszystko co żyje wodę pije –znaczenie wody dla życia na ziemi, jej rola w życiu roślin i zwierząt. Wdrażanie dzieci do oszczędzania wody.                                                                                                                    

Wiosna idzie przez świat –obserwacja zjawisk w okresie wczesnej wiosny, pierwsze wiosenne kwiaty, pojawienie się pąków i liści. ,,Wiosna na parapecie”- założenie hodowli roślin. ..Czego do życia potrzebuje roślina?”- eksperymenty i doświadczenia z wodą i światłem.                                                           

Muzyka pana Chopina –zapoznanie z postacią wielkiego Polaka. Rozbudzanie wrażliwości na piękno utworów muzyki poważnej.

Wydarzenia w marcu:

02.03.2023 - Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego.                                                                                                

10.03.2023 - Teatr PACUŚ przedstawi w naszym przedszkolu dzieciom bajkę pt. ,,Droga do niedzieli”.

14.03.2023 - Wychodzimy do Biblioteki Dygresja na zajęcia edukacyjne ,,Zielone płuca Ziemi”. 

24.03.2023 - Zajęcia edukacyjne pt. ,,Niebieska planeta” przeprowadzone w naszym przedszkolu przez nauczyciela Ośrodka Działań Ekologicznych ,,Źródła”.

31.03.2023 – Zajęcia edukacyjne z psem w przedszkolu. 


Tematyka omawiana w miesiącu lutym:

1. Poznajemy zawody - Kim chciałbym zostać w przyszłości? Zapoznanie z zawodami, w tym: przybliżenie pracy lekarza, dentysty, energetyka, chemika. Przeprowadzenie eksperymentów z wodą, farbą i sodą.

2. Tydzień o miłości - Rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych. Wypowiadanie się na temat wysłuchanych bajek i opowiadań nt. dobra, miłości, szacunku, empatii.

3. Zabawy i sporty zimowe - Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, lodzie oraz zapoznanie ze sportami zimowymi i niezbędnymi akcesoriami do wykonywania zawodu danego sportowca.

4. "Komu i dlaczego potrzebna jest woda?" - poznawanie znaczenia wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Poznanie sposobów oszczędzania wody.

 

W dniu 8.02.23r. ( środa), w godzinach 11:15 – 12:00 odbędzie się uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Dziadków. Prosimy, aby dzieci miały w tym dniu eleganckie stroje.

W dniu 17.02.23r. ( piątek), o godz. 9:15 odbędą się zajęcia edukacyjne ze skunksem. Koszt od dziecka 10zł.

W dniu 21.02.23r. (wtorek) odbędzie się Bal Ekologa. Bardzo prosimy o przygotowaniestrojów dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.

                                                                                                                   Nauczyciele

 

 

 

Styczeń 2023 w Grupie 2

 

1. Witamy Nowy Rok.

2.Nasz karnawał.

3. Dzień Babci i Dzień Dziadka.

4. Wyprawa w kosmos.

5. Oszczędzamy energię.